YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öldürülen siyahi genç için talimat verildi
Öldürülen siyahi genç için talimat verildi
17 Ağustos 2014 20:47
ABD Adalet Bakanı Eric Holder, Missouri'de polis tarafından vurularak öldürülen siyahi genç Michael Brown'ın cesedinde federal otopsi yapılması talimatı verdi.

Bakanlık Sözcüsü Brian Fellon, eyalet yetkililerinin yaptığı otopsiye ilaveten, Holder'ın, Adalet Bakanlığına Brown'ın cesedinde federal adlı tıp uzmanlarınca da otopsi yapılması talimatı verdiğini bildirdi.

Fallon, Holder'ın ilave otopsi talimatının nedeninin, bu olaydaki "olağanüstü koşullar" ve Brown'ın ailesinden bu yönde talep gelmesi olduğunu belirtti.

Otopsinin mümkün olan en erken zamanda yapılacağı bilgisini veren Fallon, Adalet Bakanlığının olayla ilgili soruşturma sırasında, eyalet görevlilerince gerçekleştirilen otopsinin sonucunu da dikkate alacağını kaydetti.

Missouri'deki St. Louis kentinin çoğunlukla siyahilerin yaşadığı Ferguson Mahallesi'nde 18 yaşındaki siyahi genç Michael Brown geçen hafta Cumartesi günü, silahsız olduğu sırada beyaz bir polis memuru tarafından vurularak öldürülmüştü. Olayın ardından isyanın çıktığı bölgede gerilim hala sürüyor.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler