YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öldürülen polisler için 3 günlük yas!
Öldürülen polisler için 3 günlük yas!
20 Ağustos 2013 07:40
Mısır'ın kuzeyindeki Sina Yarımadası'nda, polis otobüsüne roketatarla düzenlenen saldırıda yaşamını yitiren 25 polis için ülke genelinde 3 günlük yas ilan edildi.

Mısır'ın kuzeyindeki Sina Yarımadası'nda, polis otobüsüne kimliği belirlenemeyen kişiler tarafından roketatarla düzenlenen saldırıda yaşamını yitiren 25 polis için ülke genelinde 3 günlük yas ilan edildi.

Cumhurbaşkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, saldırıda yaşamını yitiren 25 polis için bugünden geçerli olmak üzere ülke genelinde 3 günlük yas ilan edildiği belirtildi.

İçişleri Bakanlığı, izin dönüşünde olan polisleri Refah emniyet merkezindeki görev yerlerine taşıyan otobüse kimliği belirlenemeyen kişilerce RPG tipi roketatarla düzenlenen saldırıda 25 polisin öldüğünü, 2 kişinin yaralandığını açıklamıştı.

Gece geç saatlerde başkent Kahire'deki Uluslararası Kahire Havalimanı yakınında bulunan Almaza Askeri Havalimanı'nda hayatını kaybeden polisler için üst düzey askeri ve emniyet yetkililerinin de hazır bulunduğu cenaze töreni düzenlenmişti.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler