YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Öksürünce ağzından öyle bir şey çıktı ki...
Öksürünce ağzından öyle bir şey çıktı ki...
12 Mayıs 2015 23:05
İngiltere'de yaşayan Phil Lyndon, öksürdüğünde ağzından balgam çıktığını sandı ama kımıldadığını görünce bunun balgam değil bir sinek larvası olduğunu anladı.

Bir süredir kötü bir öksürük yüzünden rahatsızlık duyan 52 yaşındaki Phil Lyndon, öksürüğüyle dışarı fırlayan bir şey gördü. Lyndon, yaklaşık 5 milimetre ölçülerinde bir balgam çıkartmasının ardından balgamın hareket ettiğini görünce şoke oldu.

"Kıpırdırıyordu"

Başına gelenleri Mirror gazetesine anlatan Lyndon, olayı  "Geçen çarşamba öksürük sebebiyle doktora gittim. Doktor bana antibiyotik verdi ve kullanmaya başladım. Cuma sabahı tuvalete gittim ve öksürmeye başladım. Ağzımdan fırlayan balgamdan sonra rahatladığımı hissettim. Ancak balgam garip görünüyordu. Kahverengiydi ve kıpırdıyordu. Hemen fotoğrafını çekip zoom yaptım ve bunun bir böcek olduğunu gördüm. O an bütün ciğerlerimin bu böceklerle kaplı olabileceği aklıma geldi ve başımdan kaynar sular döküldü. Derhal hastaneye gittim ve tüm kontolleri yaptırdım. Ciğerlerim temizdi ve kan tahlillerimde bir anormallik yoktu. Rahatlamıştım" diye anlattı.

1-054.jpeg

Lyndon Britanya Böcek Arşivi'ne elindeki fotoğrafı gönderdi. Fotoğrafa bakan uzmanlar, bu böceğin, kanatları ve bacaklarını yitirmiş bir Mayıs Sineği olduğunu söylediler.  

bocek-balgam.jpg

Hepimiz yutuyoruz ama...

Uzmanlar, bu böceğin Lyndon'un ağzına uyurken ya da yüzerken girmiş olma olasılığının çok yüksek olduğunu, bu tip yutma vakalarının aslında hepimizin yaşadığı ya da yaşayabileceği bir olay olduğunu fakat genelde böceğin midede sindirilmesiyle sonuçlandığını belirtti. 

Ayrıca, uzmanlar, istatistiklere göre her insanın yaşamı boyunca uyku sırasında yaklaşık 70 böcek ve 10 örümcek yuttuğunu açıkladı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler