YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Oğlunun cesedini saatlerce kucağında taşıdı
Mısır'da güvenlik güçleri ve baltacı grupları bir çocuğu ölümüne yol açtı. Acılı baba oğlunun cansız bedenini saatlerce kucağında taşıdı
Oğlunun cesedini saatlerce kucağında taşıdı
09 Kasım 2013 / 22:27 Güncelleme: 09 Kasım 2013 / 22:35

Mısır'da Darbeyi Ret ve Meşruiyete Destek için Ulusal İttifak Hareketi, güvenlik güçleri ve 'baltacıların' darbe karşıtı göstericilere müdahalesi sonucunda 4 kişinin öldüğünü bildirdi.

Hareket'ten yapılan açıklamada, Giza ve Suveyş kentlerinde güvenlik güçleri ve 'baltacı' grupların darbe karşıtlarına müdahalesi sonucu ölenlerden birinin çocuk olduğu belirtildi.

Giza kentinde darbe karşıtlarının düzenlediği gösteriye güvenlik güçlerinin müdahalesi sonucu aralarında 12 yaşındaki bir çocuğun da bulunduğu 3 kişinin öldüğü 50'den fazla kişinin yaralandığı belirtilirken, İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, karşıt gruplar arasında çıkan çatışmada yalnızca 1 kişinin öldüğü, 3 kişinin yaralandığı kaydedildi.

Süveyş kentinde ise güvenlik güçlerinin darbe karşıtı gösterilere göz yaşartıcı gaz ve gerçek mermi ile müdahale ettiği, göstericilerden birinin başına mermi isabet etmesi sonucu öldüğü bildirildi.

Açıklamada ayrıca, İsmailiyye, Zakazik, Feyyum, Minye ve Asyut'ta düzenlenen gösterilerde de aralarında kadınlarında bulunduğu 100'den fazla kişinin gözaltına alındığı ifade edildi.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler