YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'yı eleştiren komutan...
Obama'yı eleştiren komutan...
22 Haziran 2010 14:44
Afganistan'daki ABD güçlerinin komutanı Orgeneral Stanley McChrystal, Obama yönetimini eleştiren sözleri üzerine Washington'a çağrıldı.

ABD yönetiminin, Afganistan'daki Amerikan ve NATO güçlerinin komutanı Orgeneral Stanley McChrystal'i, Obama hükümeti hakkındaki sözleri nedeniyle Washington'a çağırdığı bildirildi.

McChrystal'den, Beyaz Saray'daki Afganistan ve Pakistan konusundaki aylık toplantıya, telekonferans yöntemi yerine bizzat katılmasının istendiği, böylece ABD Başkanı Barack Obama ve Pentagon yetkilileriyle sarfettiği sözler konusunda görüşebileceği belirtildi.

Orgeneral Stanley McChrystal, Rolling Stone dergisinde yayımlanan, Washington yönetimini eleştirdiği yazı nedeniyle özür dilemişti.

Roling Stone, McChrystal'in, Obama yönetiminin önemli isimleriyle yaşadığı sorunları ve emrindeki askerleri bile kendi stratejisinin savaşı kazandıracağına ikna edemediğini yazmıştı.

Dergide bir yardımcısının, McChristal'in Obama ile Oval ofiste yaptığı daha ilk görüşmede "hayal kırıklığına uğradığını" söylediği belirtilmişti.
AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler