YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'ya skandal PKK mektubu
Obama'ya skandal PKK mektubu
18 Nisan 2015 20:09
Uluslararası PEN Başkan Yardımcısı Kathmann, Obama'ya yazdığı mektupta, PKK'nın 'terör örgütleri listesi'nden çıkartılmasını istedi.

Uluslararası PEN Başkan Yardımcısı Lucina Kathmann, PKK'nın "terör listesi"nden çıkartılması için ABD Başkanı Barack Obama, Dışişleri Bakanı John Kerry ve Amerikan Kongresine bir mektup yazdı.

"PKK ABD vatandaşları için tehlikeli değil"

Kathmann, mektubunda, "PKK'yı 'yabancı terör örgütleri listesi'nden çıkartmanızı talep ediyorum. Bu kurum ABD ve onun hiçbir vatandaşına karşı tehlike teşkil etmemektedir, etmemiştir. Ayrıca gün geçtikçe ABD vatandaşlarının anladıkları o ki, artık Kürt halkı ABD için önemli müttefiktir. Radikal İslamcı kesimlerin teşkil ettiği tehlikenin Yakın Doğu'da dağılmasını kontrol edebilecek önemli bir kontrol sunan Kürt halkı, Irak ve Suriye'de istikrarı ve güvenliği sağlayabilecek ve koruyabilecek kuvveti temsil etmektedir" ifadelerini kullandı.

"Listeden çıkartın"

PEN Başkan Yardımcısı Lucina Kathmann, mektubunun sonunda, "Bölgede 20 seneyi aşkın süredir iletişim içerisinde olduğum yazarlardan ve bulunduğum geziler sonucu edindiğim tecrübeden yola çıkarak belirtmeliyim ki, yetkin Kürt müttefikler önünde engel bulundurmanın zamanı değil. Lütfen PKK'yi 'terör listesi'nden çıkartın" ifadelerine yer verdi.

Etiketler: , , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler