YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'ya "İHA saldırılarını durdurun" mesajı!
Obama'ya "İHA saldırılarını durdurun" mesajı!
24 Ekim 2013 09:03
Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, ABD Başkanı Barack Obama’dan, Pakistan’da İnsansız Hava Araçlarıyla yapılan saldırıların durdurulmasını istedi.

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif, ABD Başkanı Barack Obama’dan, Pakistan’da İnsansız Hava Araçlarıyla (İHA) yapılan saldırıların durdurulmasını istedi.Pakistan Başbakanı Şerif, ABD Başkanı Obama ile Beyaz Saray’daki Oval Ofis’te bir araya geldi.

Görüşme sonrası basının karşısına geçen ikili gazetecilere açıklamalarda bulundu.Şerif, İHA saldırılarının Pakistan halkını tedirgin ettiğini dile getirerek, görüşmede Pakistan’da İHA’larla yapılan saldırıların durdurulması gerektiğine değindiğini ifade etti.

İki ülke arasında zaman zaman gerginliklerin ve “yanlış anlaşılmaların” yaşandığını kabul eden Obama ise Şerif ile birlikte Pakistan’ın toprak bütünlüğüne saygı çerçevesi içerisinde çalışmalar yürüteceklerini söyledi. Obama, “Bunun ülkelerimiz arasında bir gerginlik sebebi olmasından çok bir güç kaynağı olması konusunda işbirliği yapacağımız yönünde mutabık kaldık” ifadelerini kullandı.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler