YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'ya hakaret editörü işinden etti
Obama'ya hakaret editörü işinden etti
02 Ağustos 2013 07:08
ABD"de, Başkan Barack Obama'yı eleştirerek hakaret eden gazeteci işten çıkarıldı.

ABD'de yayınlanan bir yerel gazetenin açık görüş sayfa editörü, Obama'nın şehri ziyaret ettiği gün attığı bir editöryal başlıkta yeni iş planıyla ilgili Başkanı sert eleştirmesi yüzünden işten çıkarıldı.

Tennessee eyaletine bağlı Chattanooga şehrinde yayın yapan Chattanooga Times Free Press adlı bir yerel gazetenin açık görüş sayfa editörü Drew Johnson, Twitter'den yaptığı açıklamada, yazdığı yazı yüzünden işinden olduğunu belirtti.

Johnson, işinden atılmasıyla ilgili olarak ''Ben gazetecilik tarihinde, bir gazetenin en fazla okunan sayfasının makalesini yazmak yüzünden işinden atılan ilk kişi oldum'' yorumunda bulundu. Johnson, Twitter mesajındaki açıklamasında, ''Hayatımı, özgürlük ve serbest piyasa ilkelerini savunmak için adadım. Sonuna kadar bu mücadeleye devam edeceğim" ifadesini de kullandı.

Johnson'u işinden eden gerekçe, ''İş planınızı alın ve tıkıştırın Başkan Beyefendi. Sizin politikalarınız Chattanooga'ya yeterince zarar verdi'' başlığındaki sert ve hakarete varan üslubu oldu.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler