YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'nın zafer konuşması
ABD Başkanı Barack Obama, ''Beyaz Saray'a her zamankinden daha kararlı ve daha ilham almış şekilde döndüğünü'' söyledi.
Obama'nın zafer konuşması
07 Kasım 2012 / 10:16 Güncelleme: 07 Kasım 2012 / 10:20

Obama, Chicago'daki McCormick Place'de yaptığı zafer konuşmasında, ister kendisine, ister rakibi Mitt Romney'ye olsun, seçimlerde oy kullanan herkese teşekkür etti.

Romney ile az önce telefonda konuştuğunu, onu ve Paul Ryan'ı mücadeleci kampanyalarından dolayı kutladığını ifade eden Obama, bu ülkeyi ileriye taşımak için birlikte hangi alanlarda çalışabilecekleri konusunu görüşmek üzere Romney ile gelecek haftalarda bir araya gelmek istediğini belirtti.

Eşi Michelle ve kızları Sasha ve Malia, Başkan Yardımcısı Joe Biden ile kampanya ekibinde görev alanlar için övgü dolu sözler sarf eden Obama, ekonominin toparlanmakta, on yıllık savaş döneminin sona ermekte olduğunu kaydetti.

Uzun bir kampanya döneminin sona erdiğine işaret eden Obama, ''Oyunuzu kazansam da kazanmasam da sizi dinledim, sizden bir şeyler öğrendim. Siz beni daha iyi bir başkan yaptınız. Yapılacak işler ve önümüzde bizi bekleyen gelecek hakkında, Beyaz Saray'a her zamankinden daha kararlı ve daha ilham almış şekilde dönüyorum'' dedi. aa

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler