YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'nın temsilcisi Kobani'de YPG'li teröristlere moral verdi
ABD Başkanı Barack Obama’nın özel temsilcisi Brett McGurk, Kobani'ye gerçekleştirdiği ziyarette, YPG'li teröristlere moral verdi. Mcgurk, terör örgütü YPG'ye ABD desteğini yineledi.
Obama'nın temsilcisi Kobani'de YPG'li teröristlere moral verdi
05 Eylül 2016 / 22:20 Güncelleme: 05 Eylül 2016 / 22:21

AFP’nin haberine göre, bir ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Brett McGurk'ün, Suriye'nin Ayn el-Arap (Kobani) kentinde terör örgütü YPG yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştirdiğini duyurdu.

McGurk, terör örgütü YPG'ye DAEŞ'e karşı mücadelede ABD desteğini yinelerken, daha önce verilmiş sözlere riayet edilmesini de istedi.

McGurk'ün görüşmelerinde “Kuzey Suriye'deki tüm güçler arasındaki çatışmaları durdurma ve birlik sağlma yönünde çaba sarfettiği” vurgulandı.

Dışişleri Sözcüsü, McGurk'ün geçen hafta da Ankara’da, Türkiye sınırından DAEŞ'in atılmasına ilişkin operasyona ABD desteğini ve gelecekteki Musul operasyonunda iki ülkenin işbirliğini yetkililerle ele aldığını kaydetti.

Obama’nın temsilcisi, Twitter hesabından yayımladığı mesajda ise, Türkiye sınırında 98 kilometrelik alanine DAEŞ’den arındırıldığını ve buna sevindiğini yazdı.

ABD'li
 // Adıyaman'lı Akın
İsterse başka birşey de verebilirdi. Türkiye'de nasıl olsa arkalarını bunlara dayıyan çok bir ABD'li arkasını dayamış çok mu....
06 Eylül 2016 11:55
 // hakikat
Daha çok moral vereceksiniz ....
06 Eylül 2016 08:06
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler