YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'nın rakibinden 'Kürdistan sözü'
ABD'de 2016 yılında yapılacak başkanlık seçimi için aday olan Senatör Rand Paul, "Ben Kürdistan için yeni sınırlar çizeceğim" dedi.
Obama'nın rakibinden 'Kürdistan sözü'
12 Mart 2015 / 02:04 Güncelleme: 12 Mart 2015 / 02:14

Amerika'nın 2016 yılı Başkanlık seçimleri için adaylardan biri olan Senatör Rand Paul, Kürtlerin kendi devletlerini kurma imkanının tanınması gerektiğini belirterek, "Ben Kürdistan için yeni sınırlar çizeceğim ve onlara yeni bir ülkenin sözünü veriyorum" dedi.

Amerika'nın verdiği destek yeterli değil

Breitbart News'e konuşan Cumhuriyetçi Parti Üyesi Rand Paul, Amerika'nın bugüne kadar verdiği desteğin yeterli olmadığını, Kürtlerin IŞİD karşısında daha fazla silahlandırılmaları gerektiğini söyledi.

"Kürdistan için yeni sınırlar çizeceğim"

Kürtlere kendi devletlerini kurma imkanının da tanınması gerektiğinin altını çizen Senatör Rand Paul, şunları belirtti:

"Kürtler'e, radikal cihatçılara karşı savunmak için kendi ülkelerinin verilmesi gerekiyor. Ancak ben bir adım daha ileri gideceğim. Ben Kürdistan için yeni sınırlar çizeceğim ve onlara yeni bir ülkenin sözünü veriyorum. İnanıyorum ki eğer onlara kendi ülkelerini vaat edersek onlar ölümüne savaşırlar. Bunu söylemek elbette gerçekleştirmekten daha kolaydır. Çünkü yeni bir ülkenin sınırlarını çizmek için Türkiye, Irak ve Suriye'den toprak alınması gerekecek."

 // Fatih hayta
Aynı haritayı ısıtıp ısıtıp sunuyorlar önce ermenistsn dediler şimdi kürdistan diyorlar daha sonrada buralar israilin diyecekler bunlara bir karış toprak yok...
28 Eylül 2015 01:31
...
 // Ömer
Alın size Türkiye'deki beyaz Kürt ve beyaz Türklerin akıl hocası yahudi uşağı piyonların Türkiye'deki Barışa katkıları.barış sürecine dışarıdan birilerinin en ufak katkısı barışın bitişi olacağını bilmeleri lazım özellikle abd şeytan lanetler gibi uzak tutmalı bu işten....
12 Mart 2015 Perşembe 10:09
?
 // ali
bu ülkede çözüm süreci devam ederken bunu istemeyen abd yeni planlar yapmakta. yemezler....
12 Mart 2015 Perşembe 08:20
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler