YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'nın Müslüman olduğunun kanıtı
Obama'nın Müslüman olduğunun kanıtı
23 Mart 2010 09:49
ABD Başkanı Barack Obama'nın müslüman olduğu iddiaları çok konuşuldu konuşuluyor. Sabah gazetesi bu kez Obama'nın Müslüman olduğunu belgeleri ile ortaya koyuyor...

Sabah gazetesinin iddiasına göre, Endonezya’yı ziyarete hazırlanan Obama’nın Jakarta’da okuduğu ilkokul kayıtları ortaya çıktı. Endonezya resmi kayıtlarına göre Obama çocukken müslümandı.

İŞTE OBAMA’NIN MÜSLÜMANLIK BELGESİ
Obama’nın annesi ile müslüman olan Kenyalı babası, Obama dünyaya geldikten iki yıl sonra boşandı. Sonra anne yine müslüman bir Endonezyalı ile ikinci evliliğini yaptı.

 
Lolo Soetoro müslüman bir Endonezyalıydı. Obama’nın üveybabasıydı. Annesi hristiyan olmasına rağmen Obama, üvey babası tarafından Endonezya’nın başkenti Jakarta’daki bir müslüman okula kaydoldu.
 
 
8 yaşında okula giriş yapan 1960 doğumlu Barack Obama, üvey babasının soyadı olan ‘Soetoro’ ismini aldı. Barack adı ise kısaltılarak ‘Barry’ olarak değiştirildi. Yani Obama’nın 8 yaşındaki kimliğinde adı ve soyadı ‘Barry Soetoro’ olarak kayıt altına girdi.
 
Okul belgelerinde Barry Soetoro olarak kayıt olan Obama’nın din hanesine ise İslam yazıldı. Belge, Obama’nın önümüzdeki günlerde Endonezya’ya yapacağı ziyaret öncesi ortaya çıkarıldı.
 
 
ABD'de Demokrat Partinin başkan adaylığını kazanarak tarih yazan Barack Hussein Obama, Kenya asıllı Müslüman bir babayla beyaz bir Amerikalı annenin oğlu olarak 4 Ağustos 1961 tarihinde dünyaya geldi.
 
Çocukluğunu Hawaii adalarında geçirdikten sonra altı yaşında annesi ve Endonezyalı üvey babasıyla birlikte Endonezya'ya taşınan Obama, burada dört yıl kaldıktan sonra Hawaii'ye döndü.
 
Columbia Üniversitesi ve Harvard Hukuk Fakültesini bitiren Obama, öğretim üyesi ve avukat olarak çalıştıktan sonra oturduğu İllinois eyaletinin yerel senatosunun üyeliğine seçilerek burada 1997-2004 arasında görev yaptı.
 
Bu sıralarda gözünü ülke çapında politikaya çeviren Obama, 2004 Kongre seçimlerinde İllinois eyaletinden ABD Senatosu üyeliğine seçildi.
 
2005 başından bu yana senatör olarak görev yapan Obama, oylamalarda genellikle liberal yönde tutum belirledi ve Irak savaşına karşı çıkmasıyla dikkatleri çekti. Obama'nın ABD başkan adaylığı serüveni de ilginç bir gelişim izledi.

 

dünya hali...
 // ibrahim çelikoğlu
Ben Fenerliyim sen Beşiktaşlı,ne olmuş?Ben Müslümanım sen Hıristiyan olsan ne olur?Ayni şeydir.Herkes kendinden sorumludur.
Premetif düşünceden kendisini kurtaramayanlar birilerini küçük düşürme peşindedir.Hıristiyan doğuştan hıristiyan doğar.Anne ve baba yüzünden.Bizler biraz daha şanslıyız.Ana babamız Müslümanmış.Herkez evladını kendi dininden olmasını ister ve ergenlik çağına kadar öğretileri devam eder....
23 Mart 2010 14:09
DİNİ KENDİNE ŞU ANDAKİ YÖNETİMİ ÖNEMLİ !
 // SALİH
İnanır veya inanmaz kendi bileceği,biz evrensel adalet ve yönetim anlayışına ve uygulamasına bakarız.Dindar diye islam alemini uyutmayı planlıyorlar oyuna gelmeyelim.Müslümansa icraatında göstersin görelim.Özellikle Orta Doğulu müslümanlar köküne değil yönetimine bakınız örnek:Hüsnü Mübarek müslüman fakat çelik duvar yaptırıyorki Filistinli müslümanlar açlıktan ölsünler diye.Aman dikkat isim ve inancı yetmiyor icraatıylada isbatlaması lazım....
23 Mart 2010 10:09
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler