YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'nın ekibi İstanbul'a geliyor
Obama'nın ekibi İstanbul'a geliyor
09 Şubat 2015 15:09
Obama'ya Amerikan seçimlerinde başarının yolunu açan ekip İstanbul'a geliyor.

Milliyet gazetesinin haberine göre Twitter’ın Asya Direktörü Peter Greenberger, Barack Obama’nın 2012 Başkanlık seçimlerinde Dijital Kampanya Direktörü Teddy Goff ve kampanyanın Ulusal Saha Direktörü Jeremy Bird, Bill Clinton’un Batı Eyaletleri Kampanya Sorumlusu-Obama’nın Denver -Colorado anketörü Rick Ridder,uluslararası Ödüllü Anketör Joannie Braden İstanbul’da düzenlenen bir konferansa katılacak.

Element Strateji Yönetimi ve Danışmanlık’ın kurucusu ve Uluslararası Siyasi Danışmanlar Derneği’nin en genç yönetim kurulu üyesi Dr. Gülfem Saydan Sanver’in öncülüğünde 6 Mart’ta gerçekleşecek “Hedef Kitle” adlı etkinliğin ana başlıkları şunlar:

Seçim kampanyalarında kullanılan iletişim yöntemlerinin incelikleri, hedef kitleyi bulma; doğru mesajları üretme ve hedef kitleye doğru kanaldan ulaşma...

Yani ülke için kader seçimi diye nitelendirilen 7 hazirana dönük başarı tüyoları. Çünkü:
2012 Başkanlık Seçimlerinde Obama’nın Dijital Kampanya Direktörlüğü’nü üstlenen ve Time dergisi tarafından “Dünyayı değiştiren 30 yaşın altındaki 30 kişi” arasında gösterilen Teddy Goff, izlediği dijital strateji ile kampanya için kazandırdığı 690 milyon doların üzerinde bağış ve bir milyondan fazla kayıtlı seçmenin yanı sıra Facebook’ta 45 milyon, Twitter’da da 33 milyon takipçi topladı.

Ve Amerikan Başkanlık Seçimleri tarihinde rekor olarak tanımlanan bu kazanımlar Obama’nın ikinci dönem başkanlığa seçilmesinde önemli rol oynadı.

2012 seçimlerinde Obama’nın Ulusal Saha Direktörü olarak görev yapan Jeremy Bird ise 2,2 milyon gönüllüyle ABD seçim tarihindeki en büyük gönüllü organizasyonunu kurdu ve yönetti. Obama başkanlığının ilk döneminde de kritik görevler üstlenen Bird, 2009-2011 yılları arasında Obama Yönetimi’nin yürüttüğü Wall Street Reformu ve Sosyal Sağlık Reformu kampanyalarında etkin olarak görev aldı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler