YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'nın danışmanı Türkiye'yi örnek gösterdi
ABD Başkanı Baracak Obama'nın danışmanlarından Micheal M. Honda, Türkiye'nin sağlık sektöründe örnek alınabilecek bir ülke olduğunu söyledi.
Obama'nın danışmanı Türkiye'yi örnek gösterdi
26 Ağustos 2013 / 17:08 Güncelleme: 26 Ağustos 2013 / 17:09

Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi'ni ziyaret ederek Türkiye sağlık modeli hakkında detaylı bilgiler alan Honda, Türkiye'nin sağlık turizminde de dünyanın sayılı ülkelerinden biri olduğunu kaydetti.

Obama'nın danışmanlarından olan 'Obama Care'in yürütücülerinden Micheal M. Honda, Türkiye'de sağlık sektörü hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye sağlık sisteminin Amerikan sağlık sistemi için uyarlanabilir bir model olduğunu söyleyen Honda, " Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi'nde geçirdiğim 4 saatlik sürede çok etkilendim.

Türkiye 'de hangi ekonomik kesimden olursa olsun tüm vatandaşlar kaliteli sağlık hizmetinden hızlı, kolay bir şekilde yararlanabiliyor. Amerika'da kaliteli sağlık hizmetinden sadece ekonomik gücü kuvvetli olan kesim yararlanıyor. Halk, gelirlerinden her ay en az 300-400 dolar sağlık sigortalarına harcıyor. Bizim de hedefimiz sağlık hizmetlerinden tüm ABD vatandaşının eşit şekilde faydalanmasını sağlamak. 'Obama Care' reformlarıyla bunu sağlayabiliriz." dedi.

Türkiye'nin sağlık turizminde de dünyanın sayılı ülkeleri arasına girdiğini ve giderek artan bir ivme yakaladığını belirten Honda, "Yabancı ülkelerden hastaların Türkiye'yi tercih etmesinde en önemli etkenlerden biri, yüksek kalitede sağlık hizmetini Avrupa'ya göre daha düşük fiyatlarla sunuyor olması. Bu ivmeyle kısa zamanda Türkiye tüm Avrupa ülkelerine örnek olacak." diye konuştu.

Ziyaret ettiği hastanenin çalışanlarının yanı sıra hastalarla da sohbet eden Honda, Medical Park Göztepe Hastane Kompleksi Sağlıklı Yaşam Ünitesi'nde, yaklaşık yarım saat tuz odasında zaman geçirdi, ardından detoksa girerek stres attı.

 

CİHAN

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler