YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obamalar bostandan besleniyor
Obamalar bostandan besleniyor
01 Şubat 2012 13:07
Obama ailesi Beyaz Saray "bostanından" besleniyor .

Beyaz Saray'ın Şefi Cristeta Comerford, ABD Başkanı Barack Obama ve ailesinin bahçede yetişen "mevsime uygun" gıdalarla beslendiğini söyledi.

Comerford, Beyaz Saray'ın mutfağına giren gıdaların, 2009'da Michelle Obama'nın girişimiyle Beyaz Saray'ın bahçesi South Lawn'da ekilmeye başlayan bahçeden geldiğini kaydetti.

"First Lady"nin doğal ve mevsime uygun gıdalar konusundaki çabalarının kendisine de ilham verdiğini belirten Comerford, kendi bahçesinde de sebze yetiştirmeye başladığını, yemekleri 10 yaşındaki kızıyla beraber pişirdiklerini söyledi.

Michelle Obama'nın da Prevention dergisine de çocukları mutfağa çekmek için onlarla beraber yemek pişirmek konusunda ebeveynleri cesaretlendiren bir mesaj gönderdiği belirtiliyor.

ABD'de "Haydi Canlan" adıyla başlattığı, çocukları zinde olmaya ve sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazanmaya teşvik eden kampanyasıyla tanınan Michelle Obama, ünlü talk show sunucusu Jay Leno'ya da 43 yıl sonra ilk kez Obama'nın ve izleyicilerin önünde sebze yedirmişti.

Obama, ABD'deki bir magazin dergisine 1969 yılından beri sebze yemediğini ve en son elmasını 1984'te yediğini itiraf eden Leno'yu televizyonda yavaş yavaş elma, tatlı patates ile patlıcanlı, yeşil biberli ve kabaklı pizza yemeye ikna etmişti.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler