YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'dan Ukrayna krizi açıklaması
Obama'dan Ukrayna krizi açıklaması
19 Eylül 2014 01:00
ABD Başkanı Barack Obama, ülkesinin, Ukrayna krizine diplomatik bir çözüm bulmak için uluslararası toplumu harekete geçirmeye devam edeceğini söyledi.

Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Beyaz Saray’da ABD Başkanı Barack Obama ile bir araya geldi. Oval Ofis’te gerçekleştirilen görüşmede konuşan Obama, ABD’nin şimdiye kadar Ukrayna’ya destek sağlanması için uluslararası toplumu yönlendirmiş olmasından dolayı gurur duyduğunu ifade ederek, krize diplomatik bir çözüm bulmak için desteğini ve uluslararası toplumu harekete geçirmek için olan çabalarını sürdüreceğini belirtti.

Ukraynalı lider Poroşenko ise ABD’nin desteğinden ötürü teşekkürlerini ileterek bugün ABD Kongresi’nde yaptığı konuşmada da bu desteği hissettiğini kaydetti. Diplomatik çözümü istediklerini söyleyen Poroşenko ülkesindeki ateşkes anlaşmasının daha geniş kapsamlı bir barışa yol açmasını umduğunu dile getirdi.

Poroşenko görüşmenin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada da Washington’ın Ukrayna’ya sağladığı desteğin seviyesinden memnun olduğunu kaydetti.
 

 

İHA

Etiketler: , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler