YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'dan sosyal medyayı sallayan gaf!
Obama'dan sosyal medyayı sallayan gaf!
26 Mart 2015 15:25
ABD Başkanı Barack Obama Afganistan'ın eski ve yeni devlet başkanlarının isimlerini karıştırması Amerika'da günün olayı oldu.

ABD Başkanı Obama, Beyaz Saray'daki basın toplantısı sırasında Afganistan'ın eski ve yeni devlet başkanlarının isimlerini karıştırınca medyada günün konusu oldu.

Obama gaf yaptı

Obama'nın gafını videoya yansıtan ABC News televizyonu, "Başkan Obama, Afganistan'dan çekilme hızını düşürme kararını açıklarken yankı uyandıran bir gafa imza attı ve sonuçta eleştirmek istediği lideri övmüş oldu" dedi.

Sosyal medyayı salladı

Afganistan liderinin kendisi muhtemelen hatayı fark etmedi ama Obama'nın gafı sosyal paylaşım sitelerinin kullanıcılarından kaçmadı.

Gazeteci Jonathan Boone, Twitter hesabından, "Ops. Obama, yanlışlıkla yanında duran Afgan Devlet Başkanı'nı Hamid Karzai olarak adlandırdı" diye yazdı.

Gazeteci Gwen Ifill ise, "Ops. ABD Başkanı, Gani'ye Karzai dedi. Acaba kafası neredeydi?" ifadesini kullandı.

Malahat rumuzunu kullanan bir kullanıcı da, "Obama 'yanlışlıkla' Devlet Başkanı Gani'ye, 'Devlet Başkanı Karzai' dedi. Yani onu devlet başkanı olarak görmüyor, lol" yorumunda bulundu.

Halef selef karıştı

Afganistan Devlet Başkanı Eşref Gani Ahmadzai, Eylül 2014'te göreve başlamıştı. Selefi Hamid Karzai ise 2004-2014 döneminde ülkeyi yönetmişti.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler