YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'dan Ramazan Bayramı mesajı
Obama'dan Ramazan Bayramı mesajı
07 Temmuz 2016 14:58
ABD Başkanı Barack Obama, ABD ve dünyadaki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladı.

ABD Başkanı Barack Obama, ABD ve dünyadaki tüm Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutlayarak İstanbul'daki saldırıyı kınadı.

"TÜM MÜSLÜMANLARA EN SICAK DİLEKLERİMİZİ SUNUYORUZ"

Obama, yayımladığı bayram mesajında, "Yeni hilalin görülmesiyle birlikte, ben ve eşim Michelle, Ramazan Bayramı'nı kutlayan ABD ve dünya genelindeki Müslümanlara en sıcak dileklerimizi sunuyoruz." ifadesini kullandı.

TERÖR SALDIRILARINI KINADI

Müslümanların, kendilerine ramazanın ruhani yenilenme ve yoksullara yardım etme zamanı olduğunu hatırlattığını belirten ABD Başkanı Obama, ABD'de Ramazan Bayramı'nın kutlanmasının, ülkenin farklı kültürlerini hatırlamak açısından önemli olduğunu söyledi.

Geçen ay içinde dünyanın farklı bölgelerinde şiddet olaylarına şahit olunduğuna dikkati çeken Barack Obama, ramazan ayı boyunca Orlando'da, İstanbul'da, Dakka'da, Bağdat'da ve Medine'de yüzlerce masum insanın hayatını kaybettiğini anımsattı.

"MÜSLÜMANLARA YÖNELİK SALDIRILARIN ARTTIĞINI GÖRÜYORUZ"

"Burada, evimizde de Müslümanlara yönelik saldırıların arttığını görüyoruz. Kimse ibadethanelerinde kendilerini tehlike içinde hissetmemelidir. Bir çok Amerikalı ramazan boyunca içinde yaşadığı toplumdaki Müslümanlara yardım etmiş, hatta Müslüman komşularıyla birlikte oruç tutmuştur. Nefrete karşı Amerikalı değerlerimiz bizi bir araya getirecek ve birlik içinde olarak birbirimizi koruyacağız. Benim ailemden sizin ailenize, bayramınız mübarek olsun."

 // Oguz
Senin mesajin lazim degil, sen yeterki gölge etme baska Ihsan istemez...
07 Temmuz 2016 16:09
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler