YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'dan Pakistan itirafı
Obama'dan Pakistan itirafı
31 Ocak 2012 15:22
Amerikan Başkanı Obama, insansız hava araçlarıyla Pakistan'da düzenlenen operasyonları resmen kabul edip, savundu. Obama ayrıca bu uçakların sanıldığı kadar sivil zayiata neden olmadığını belirtti.

ABD Başkanı Barack Obama, ABD'nin Pakistan'da El Kaide'ye karşı pilotsuz uçaklarla operasyonlar düzenlediğini kabul edip uygulamayı savundu.

Googleve YouTube'da internet kullanıcılarının sorularını yanıtlayan Obama, bu uçakların kullanımıyla ilgili soruya verdiği yanıtta, bu operasyonları savundu ve "Pakistan'ın kuzeybatısındaki aşiret bölgelerinde çok saldırı düzenlendiğinin açık olduğunu" söyledi.

İnternet kullanıcılarının, şu ana kadar Washington tarafından resmi olarak doğrulanmamış olan bu operasyonlardaki "sivil zayiatı" anımsatması üzerine, Obama, "bu uçakların büyük sayıda sivil zayiata neden olmadığını insanların anlamasını" istediğini söyledi.

Obama, "genel olarak, bu saldırıların El Kaide ve bu örgüte bağlı unsurlara karşı çok belirli saldırılar olduğunu ve bu konuda çok ihtiyatlı davrandıklarını, bu saldırıların, Amerikalılara, Amerikan üslerine saldırmaya teşebbüs eden ve terörist listesinde yer alan insanları hedef alan önlemler olduğunu" söyledi.

Obama, "bu saldırıların çok yakından denetlendiğini herkesin anlamasının önemli olduğunu" belirtti.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler