YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'dan o isme gizli mektup
ABD Başkanı Barack Obama'nın İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'e gizli mektup gönderildiği iddiasına yönelik Beyaz Saray'dan henüz bir açıklama gelmedi.
Obama'dan o isme gizli mektup
07 Kasım 2014 / 06:05 Güncelleme: 07 Kasım 2014 / 11:14

Beyaz Saray'dan, ABD Başkanı Barack Obama'nın İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'e gizli mektup gönderdiğine yönelik iddia hakkında yorum yapılmazken, ABD'nin İran konusundaki politikasının değişmediği belirtildi.

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, günlük basın brifinginde iddianın sorulması üzerine, "Başkan ile herhangi bir dünya lideri arasındaki özel yazışmaları tartışacak konumda değilim. Başkan (Obama) ve yönetiminin İran konusunda oluşturduğu politikanın değişmediğini söyleyebilirim" dedi.

ABD'nin, İran'ın nükleer programıyla ilgili olarak Tahran'la P5+1 ülkeleri arasında yürütülen müzakereler sırasında birkaç vesileyle IŞİD'e karşı yürütülen harekatı konuştuğunu kaydeden Earnest, ABD'nin bu çabada İran'la askeri alanda işbirliği yapmayacağını ve istihbarat paylaşmayacağını vurguladı.

Wall Street Journal gazetesinde yer alan haberde, ABD Başkanı Barack Obama'nın geçen ayın ortalarında İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney'e gizli mektup gönderdiği ve IŞİD'le mücadelenin iki ülkenin de ortak çıkarı olduğunu vurguladığı ileri sürülmüştü.

 

AA

Etiketler: , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler