YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'dan kritik eyalette seçim mitingi
ABD Başkanı Obama, son dakikaya kadar seçim turlarına devam ederken, gece 23.00'te bile kritik eyaletlerden Virginia'da miting yaptı.
Obama'dan kritik eyalette seçim mitingi
04 Kasım 2012 / 13:44 Güncelleme: 04 Kasım 2012 / 13:48

Bristow kentindeki açık hava tiyatrosunda yapılan ve eski ABD Başkanı Bill Clinton'ın da Obama'ya eşlik ettiği seçim mitingine, soğuk havaya rağmen 24 bin Virginialı saatler öncesinden akın etti.

Seçime 2 gün kala, adeta hiçbir dakikasını boş geçirmeyerek, ardı ardına kritik eyaletleri dolaşan Obama, Ohio eyaletinde başladığı miting serisi çerçevesinde, gün içinde Wisconsin, Iowa ve Virginia eyaletlerinde de destekçilerinin karşısına çıktı. Kampanya dönemindeki en yoğun günlerinden birini geçiren Obama, 15 saatte 4 eyalet dolaştı.

Romney akrobat olarak işe alınabilir

Mitingde, Obama'ya yine eski ABD başkanlarından Bill Clinton'dan kuvvetli destek geldi. Obama'nın, sıkıntılı bir ekonomi devralmış olmasına rağmen son derece iyi performans gösterdiğini ifade eden Clinton, Romney'nin takındığı pozisyonları sürekli değiştirmesiyle dalga geçerek, ''(Dünyaca ünlü sirk ekibi) Cirque de Soleil'de baş akrobat olarak işe alınabilir'' dedi.

Seçimi değerlendirdiler

Mitingdeki bağımsızlar ve Obama destekçisi Virginialıların ortak görüşü, Obama'nın seçimleri rahatlıkla kazanacağı yönünde.
 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler