YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'dan Gül'e mesaj var
Amerikan Başkanı Obama, Cumhurbaşkanı Gül'e mesaj gönderdi. Obama mesajında Müslümanların kurban bayramını kutlayarak, Hac farizasını yerine getirenleri tebrik etti.
Obama'dan Gül'e mesaj var
04 Kasım 2011 / 20:06 Güncelleme: 04 Kasım 2011 / 20:12

ABD Başkanı Barack Obama, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e bir mesaj göndererek, Müslümanların Kurban Bayram'ını kutladı, Hac farizasını yerine getirenleri tebrik etti.

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre eşi Michelle Obama ile birlikte Gül'e kutlama mesajı gönderen Obama, Türkiye'deki ve dünyadaki tüm Müslümanlara ve kutsal topraklarda hac ibadetini yerine getirenlere en içten dileklerini sunduklarını belirtti.

Obama'nın mesajı şöyle:

''Dünyadaki 3 büyük dinin Hazreti İbrahim'e dayanan ortak köklerini hatırlatan Hac farizasını yerine getiren yaklaşık 3 milyon Müslüman arasında binlerce Amerikalı Müslüman olmasından dolayı gurur duyuyoruz. Kurban Bayramı, Hacca gidenlerin yanı sıra tüm dünyadaki Müslümanların Allah ile olan bağları üzerinde düşündüğü ve oğlunu feda etmeye hazır olan Hazreti İbrahim'in anısına, ihtiyacı olanlara gıda bağışında bulunduğu bir bayramdır. Tüm dünyada pek çok Müslüman, kıtlık ve kuraklıktan mağdur olan Afrika boynuzu halkı gibi ihtiyaç içinde olanlara yaptığı yardımlarla ne kadar cömert olduğunu zaten göstermiştir.

Farklı etnik köken ve ekonomik koşullara sahip pek çok kişinin farklılıklarını aşarak, daha yüce bir şeye odaklanabilmesi; çeşitliliğin Allah tarafından bağışlanan, kucak açmamız gereken bir kuvvet olduğunu göstermesi itibariyle tüm insanlık için bir ders niteliğindedir.

Amerikan halkı adına Türkiye'deki ve tüm dünyadaki Müslümanların Kurban Bayramı'nı kutluyoruz ve Hac ziyaretini tamamlayan hacıları tebrik ediyoruz.''

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler