YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama'dan flaş Suriye çıkışı!
ABD Başkanı Barack Obama, Beşşar Esad'in iktidardan gidişinin sağlannasına kadar, Suriye'yi ülkeyi tam olarak istikrara kavuşturmanın mümkün olmayacağını söyledi.
Obama'dan flaş Suriye çıkışı!
25 Şubat 2015 / 02:07 Güncelleme: 25 Şubat 2015 / 02:10

Obama, Beyaz Saray'da, Katar Emiri Şeyh Tamim Bin Hamid el Tani ile görüşmesinin ardından yaptığı açıklamada, Katar'ın IŞİD'e karşı koalisyonda güçlü bir ortak olduğunu belirterek, "IŞİD'in yenilgiye uğratılmasını sağlamada ikimiz de kararlıyız. İkimiz de Irak'ta, Sünni, Şii, Kürt tüm insanların birlikte, barış içinde yaşama fırsatına sahip olmasını temin etmeye bağlılık göstermekteyiz" dedi.

"Derin endişelerim var"

Suriye'deki duruma dair de derin endişe duyduklarını ifade eden Obama, "Orada ılımlı muhalefeti desteklemeye devam edeceğiz ve ülkede meşruiyetini kaybeden Esed'in (iktidardan) gidişi sağlanana kadar ülkeyi tam olarak istikrara kavuşturmak mümkün olmayacak. O noktaya nasıl ulaşacağımız olağanüstü bir zorluk kaynağı ve (el Tani ile) bunun nasıl başarılabileceği hakkında fikirler paylaştık" diye konuştu.
 

AA

17:13
 // mustafa
sonunda, hem de o kadar insan öldükten sonra, kendi güdümünde bir yönetim olusturabileceğine inandıktan sonra, bu konuya dikkatli yaklaşmak lazım. bu adamlar demokrasiyi getirdik derler. fitne çıkarıp, halkları ve mezhepleri birbirine düsürüp giderler....
25 Şubat 2015 17:13
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler