YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama yönetimi: Esed güçlerini yanlışlıkla vurduk, üzgünüz ve pişmanız
Obama yönetimi, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin hava saldırısı sonucu 62 Suriye rejimi askerinin ölmesine ilişkin, vurulan hedeflerin DAEŞ hedefi sanıldığını, üzgün ve pişman olduklarını bildirdi.
Obama yönetimi: Esed güçlerini yanlışlıkla vurduk, üzgünüz ve pişmanız
18 Eylül 2016 / 07:42 Güncelleme: 18 Eylül 2016 / 12:39

Obama yönetimi, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin hava saldırısı sonucu 62 Suriye rejimi askerinin hayatını kaybetmesinden dolayı üzüntü duyduklarını açıkladı.

Amerikan medyasına yansıyan haberlerde Obama yönetimi adına konuşan üst düzey bir yetkili, ABD yönetiminin 62 Suriye rejimi askerinin "kasıtsız bir şekilde vurulması sonucu öldürülmesinden üzüntü ve pişmanlık duyduğunu" bildirdi.

Obama yönetiminden gelen açıklamadan saatler önce de ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM), Suriye'nin Deyr Ez-Zur kentinin güneyinde Esed rejimine ait bir askeri üssün vurulmasıyla ilgili yazılı açıklama yapmıştı.

Açıklamada, vurulan yerlerin DAEŞ hedefi sanılarak vurulduğu kaydedilmiş ve Suriye rejimi unsurları olduğu bilinen bir hedefin vurulmayacağı ifade edilmişti.

Dün sabah saatlerinde Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü Tümgeneral Igor Konaşenkov, Deyr Ez-Zur havaalanının yakınlarına yapılan hava saldırısının koalisyona ait 2 F-16 ve 2 A-10 ile gerçekleştirildiğini söylemişti. Konaşenkov, Suriye yetkililerinin kendilerine verdiği bilgiye göre saldırıda 62 rejim askerinin öldüğünü ve 100’den fazla askerin de yaralandığını bildirmişti.

 

AA

 // Hakan
Geberin itler. Allah sizi birbirinize düşürsun....
18 Eylül 2016 11:44
hizmetçiler...
 // Ömer
peki bu başkanlık dönemi boyunca yahudiye hizmet etmekten başka hiç bir icraatı olmayan KaraÇocuk başkan seçilince Kurban kesenlere davul zurna ile günlerce kutlama yapan aptallara ne demeli? israil her gün müslüman katleder,kaçak inşaatlar yapar, cami mescit hatta ilk kıbleye postalları ile girer müslümanlara yasaklar... obama ve sahipleri sadece "TEDİRGİNİZ" der. bizimkilerde şakşakşak...
18 Eylül 2016 Pazar 09:24
yerin hazır
 // mesut yazıcı
Hüseyin obama bence cehennemde yerin hazır şeytan seni baş tacı yapacak soluna oturtacak....
18 Eylül 2016 08:04
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler