YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama: Yedi ay sonra iş aramaya başlayacağım
Obama: Yedi ay sonra iş aramaya başlayacağım
21 Haziran 2016 09:40
Obama, yedi ay sonra iş aramaya başlayacağını söyleyerek, ''Bundan dolayı mutluyum. LinkedIn hesabı açacağım ve karşıma neler çıkacağına bakacağım." dedi.

Gelecek yılın başında koltuğunu devredecek ABD Başkanı Barack Obama, "Yaklaşık yedi ay sonra iş arıyor olacağım ve bundan dolayı mutluyum. LinkedIn hesabı açacağım ve karşıma neler çıkacağına bakacağım." dedi.

Obama, ABD'deki yatırım olanaklarının tanıtılması amacıyla başkent Washington'da düzenlenen SelectUSA Yatırım Zirvesi'nde yatırımcılara hitap etti.

Konuşmasında ABD'nin yatırım için dünyadaki en güvenli ve güçlü ülke olduğunu savunan Obama, ülkede istihdamın 75 aydır artarak rekor kırdığını, Trans-Pasifik Ortaklığı gibi büyük ticaret anlaşmalarının yakında devreye gireceğini ve lise mezuniyet oranının tarihin en yüksek seviyesine ulaştığını söyledi.

Bu mesajlarını "iyi bir işportacının konuşmasına" benzeten Obama, espirili sözlerine şöyle devam etti: 

"Amerika'nın satış elamanı olmaktan çekinmem. Ben de yaklaşık yedi ay sonra iş arıyor olacağım ve bundan dolayı mutluyum. LinkedIn hesabı açacağım ve karşıma neler çıkacağına bakacağım." 

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler