YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama rampayı geçemedi
Amerikan Başkanı Barack Obama'nın Cadillac marka zırhlı makam aracı rampayı geçerken asılı kaldı. Hareket edemeyen limuzinin içindekiler daha sonra başka bir araca alındı.
Obama rampayı geçemedi
24 Mayıs 2011 / 11:00 Güncelleme: 24 Mayıs 2011 / 12:24

ABD Başkanı Barack Obama'nın Cadillac marka 2,6 ton ağırlığındaki zırhlı makam aracı 'The Beast' (Canavar), İrlanda'nın başkenti Dublin'de küçük bir kaza atlattı. Ağır limuzin, bir rampayı geçmek üzereyken gürültüyle asılı kaldı.

Obama, 6 günlük Avrupa turunun ilk durağı olan İrlanda'ya dün bir günlük resmi ziyarette bulunmuştu. Temasların ardından Barack ve eşi Michelle Obama'nın yer aldığı konvoy, Dublin'deki ABD Büyükelçiliği'nden ayrılmaya başladı. Bu sırada, 'The Beast' adlı ağır zırhlı limuzin, elçiliğin önündeki rampayı geçemedi. Ağır araç, büyük bir gürültüye asılı kaldı. Çevredekilerin şaşkın bakışlarına rağmen araç hareket edemedi. Bir süre sonra limuzinin içindekiler, başka bir araca alındı.

İngiliz haber kanalı BBC, Obama ailesinin o sırada limuzinin içinde olduğunu, kazanın ardından başka bir araca alındığını bildirdi. AFP ajansına bilgi veren gizli servis yetkilileri, araçta sadece yetkili personel olduğunu iddia etti. Beyaz Saray ise, Obama'ların araçta olmadığını duyurdu.

En güvenli zırhlı limuzin olarak üretilen 'Canavar', Obama için özel olarak tasarlandı. ABD Başkanı, dünyanın neresine giderse gitsin, bu araç ona eşlik ediyor. Silahlı ve bombalı eylemlere karşı son derece dayanıklı olan limuzinin kimyasal saldırılarda kullanılmak üzere kendi özel oksijen kaynağı dahi bulunuyor.

 

komik..
 // f.safiturk
Kimsayasal saldırılar bile dikkate alınmış ama bir karayolu taşıtının tümsekle karşılaşması düşünülmemiş... Obama'ya kasis güvenlikli toros öneriyorum:)...
24 Mayıs 2011 12:38
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler