YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama, kongreye sözünü geçiremezse...
Cumhuriyetçi Senatör John McCain, Kongre’de, Obama’nın Suriye’ye askeri müdahalede bulunulması yönündeki önerisi aleyhinde yapılacak bir oylamanın felaket sonuçları olacağını söyledi.
Obama, kongreye sözünü geçiremezse...
03 Eylül 2013 / 07:42 Güncelleme: 03 Eylül 2013 / 07:47

Senatör McCain ve Senatör Lindsey Graham Beyaz Saray’da Obama’yla Suriye konulu bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantı sonrasında basına açıklamalarda bulunan Senatör McCain, görüşmede tarafsız bir şekilde fikirler paylaşıldığını ve birlikte çalışılabilecek alanların bulunduğunu söylerken, Obama’nın önerdiği çözümün Kongre’den geçebilmesi için önünde çok uzun bir yol olduğunu belirtti.

Kendisinin ve Graham’ın, Obama’nın sunduğu çözüm önerisinde, öneriyi yalnızca kimyasal silahlara yanıt niteliğinden çıkartacak ve daha genişletilmiş bir hale getirecek bir takım değişiklikler yapılmasını tercih ettiğini söyleyen McCain, “Zamanla Beşar Esad’ın yetkilerini azaltacak ve Özgür Suriye Ordusu ile Özgür Suriye Hükümeti’nin yetkilerini artıracak bir hedefin açık bir şekilde dile getirilmesini istiyoruz” ifadelerinde bulundu.

Obama’nın önerisinin Kongre’den geçmemesi durumunda ABD’nin güvenilirliğinin ciddi derecede düşeceğini dile getiren McCain ayrıca, “ABD Başkanı kendisini eyleme adadıktan sonra, Kongre’de bu tarz bir çözüm reddedilirse sonuçlar felaket olacaktır” şeklinde konuştu.

 

İHA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler