YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama ile Suriye'yi görüştü
Meksika'da Obama ile Suriye'yi görüştü...
Obama ile Suriye'yi görüştü
20 Haziran 2012 / 07:15 Güncelleme: 20 Haziran 2012 / 08:43

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Barack Obama'nın, ''Suriye'de siyasi bir değişime doğru hareket etmenin önemini görüştüğü ve terörizmle mücadelede işbirliğinin artırılmasına yönelik ihtiyacı tekrar gözden geçirdiği'' kaydedildi.

Beyaz Saray'dan yapılan yazılı açıklamada, Obama ve Erdoğan'ın Los Cabos'ta G-20 zirvesi çerçevesinde, geniş yelpazedeki bir dizi konudaki yakın istişarelerinin devamı olarak bir araya geldiği belirtildi.

İki liderin, görüşmede, Suriye'de, akan kanı durduracak ve Suriye halkının isteklerini yansıtan bir hükümeti getirecek bir siyasi değişime doğru hareket etmenin önemini ele aldıkları ifade edilen açıklamada, Obama ve Erdoğan'ın Irak konusu da görüştükleri ve Irak'ın birliğine yönelik desteklerinde mutabık kaldıkları kaydedildi.

Açıklamada, Obama ve Erdoğan'ın terörizmle mücadelede işbirliğinin artırılmasına yönelik ihtiyacı gözden geçirdiği bildirilerek, iki liderin, iki ülke halkının da yararlanacağı, ABD ile Türkiye arasındaki ticari bağları geliştirecek Ekonomik ve Ticari Stratejik İşbirliği Çerçevesi'nin Ankara'daki yaklaşan toplantısını da konuştukları ifade edildi. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler