YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Obama için dua ediyorum'
ABD'de başkanlık yarışını kaybeden Mitt Romney, 'Başkanın ülkemize başarılı bir şekilde rehberlik etmesi için dua ediyorum.' dedi.
'Obama için dua ediyorum'
07 Kasım 2012 / 09:22 Güncelleme: 07 Kasım 2012 / 09:24

ABD'deki başkanlık seçimini kaybeden Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Mitt Romney, "Başkanın ülkemize başarılı bir şekilde rehberlik etmesi için dua ediyorum" dedi.

Romney, Boston Kongre Merkezi'nde toplanan taraftarlarına hitaben bir teşekkür konuşması yaptı. Tezahüratlar eşliğinde kürsüye çıkan Romney, seçim çalışmalarında kendisine destek verdikleri için başkan yardımcısı adayı Paul Ryan, eşi, çocukları, gönüllüler, bağışçılar ve seçmenlere teşekkür etti.

Seçime ülkeye hizmet etmek amacıyla girdiğini belirten Romney, yarışı kaybettiğini ancak prensiplerinin geçerliliğini koruduğunu  ve ülke yararı için çalışmaya devam edeceğini kaydetti.

"Eşim Ann iyi bir First Lady olurdu" diye konuşan Romney, "O zaten benim için her zaman First Lady. Çocuklarıma ve eşlerine de kampanyaya büyük zaman harcadıkları için teşekkür ediyorum" dedi.

ABD halkına olan inancını vurgulayan Romney, "Başkanın ülkemize başarılı bir şekilde rehberlik etmesi için dua ediyorum" diye konuştu. 

Destekçilerinin sevgi gösterileri dolayısıyla duygulanan Romney, konuşmasının ardından aile bireylerine ve kampanya çalışanlarıyla tek tek kucaklaştı. Oldukça yorgun olduğu gözlenen Romney, eşi ile birlikte salondan ayrıldı.

Bu arada, yeniden başkan seçilen Barack Obama'nın yardımcısı Joe Biden, Romney'nin konuşma öncesinde Obama ile telefon görüşmesi yaptığını ve yenilgisini kabul ettiğini söyledi. aa

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler