YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama hikaye okudu
Çocuklarla eğlenen ve sohbet eden Obama’nın neşeli dakikalar yaşadığı gözlendi.
Obama hikaye okudu
22 Aralık 2009 / 18:04 Güncelleme: 22 Aralık 2009 / 18:29

ABD Başkanı Barack Obama, Washington’da bir çocuk yuvasını ziyaret ederek çocuklara ‘Polar Express’ isimli resimli hikayeyi okudu.

 

Boys & Girls Club’ı ziyaret ederek çocuklara hediyeler veren Obama, yaklaşık 25 öğrenciye yılbaşı hediyesi olarak ne istediklerini sordu. Ipod, bilgisayar oyunu, televizyon ve cep telefonu değişik isteklerle karşılaşan ABD Başkanı, “Şimdi ben size bir soru sorayım, bisiklet istemek gibi o eski isteklere ne oldu?” şeklindeki sorusunu yöneltti.

Barack Obama çocuk yuvasında çocuklarla yaptığı sohbette bu sorunun cevabını çocuklardan öğrenmeye çalışarak aldığı bisküvileri dağıttı. Daha sonra ceketini çıkararak sohbetine devam eden Obama, eline aldığı ünlü Christmas klasiği ‘Polar Ekspress’in resimli hikaye kitabını okudu ve arkadaki çocukların da görebilmesi için resimleri gösterdi. Çocuklar da hikayeyi dikkatle dinleyerek Obama’nın renkli paketlerle sarılmış bisküvilerinden aldı. Daha sonra Obama, çocuk yuvasına olan ziyaretini yılbaşı ve yeni yıl ile ilgili olarak yaptığı konuşmayla bitirdi.

Bu arada Obama ile bir çocuk arasında geçen diyalog da eğlenceli anların yaşanmasına neden oldu. 7 yaşındaki Niko Letterlough isimli erkek çocuk, Obama’dan yuvaya yeniden gelmesini ve kendileriyle futbol gibi oyunlar oynamasını istedi. Obama, Niko’nun bu isteğine "Sen iyi bir futbol oyuncusu musun? Biliyorsun yenilmekten hoşlanmam” şeklinde karşılık verdi. Bunun üzerine Niko’nun verdiği “Kazanmana izin vereceğim” yanıtı yuvada gülüşmelere neden oldu.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler