YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Obama Bush'tan daha kötü"
"Obama Bush'tan daha kötü"
03 Kasım 2011 09:07
Amerikalı ünlü düşünür Noam Chomsky, ABD'nin insansız uçaklarla düzenlediği saldırıları sert bir dille eleştirerek, Obama yönetiminin küresel suikast kampanyasını genişlettiğini savundu.

ABD'li ünlü düşünür Noam Chomsky, Barack Obama döneminde artan "yurt dışı suikast" saldırılarına gönderme yaparak, "ABD'nin devlet terörünü uyguladığını" söyledi.

ABD yönetiminin Pakistan, Somali ve Yemen gibi ülkelerde insansız uçaklarla düzenlediği saldırıları sert dille eleştiren Chomsky, bu uygulamaların "devlet terörünü" gösterdiğini belirtti. Yabancı ülkelerde "hedefli suikastları artıran" Barack Obama yönetimi, bir önceki dönemi idaresinde bulunduran George W. Bush yönetiminden daha kötü olduğunu kaydeden Chomsky, "Geçmiş yönetimlerde de yapılan işler vardı. Ancak Obama yönetimi, 'küresel suikast kampanyası'nı genişletti" ifadelerini kullandı. Washingont yönetimi ise, söz konusu saldırıların "militanları" hedef aldığını iddia ediyor ve karada verilen sivil kayıpları ise görmezden geliyor.

ABD'YE KARŞI 100 BELGE

Öte yandan İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, ellerinde İran'da düzenlenen terör eylemlerinin arkasında ABD'nin olduğunu gösteren 100 inkar edilemez belge bulunduğunu

Yeni Şafak

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler