YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama Baltimore'dan onları suçladı!
Obama Baltimore'dan onları suçladı!
29 Nisan 2015 11:25
ABD Başkanı Obama,, Baltimore olayları için 'hiçbir haklı gerekçesi yok. Bunlar amaca zarar verici" dedi, medyayı suçladı.

Olaylarda medyanın da payının olduğuna işaret eden ABD Başkanı, "Yanan bir bina televizyonda defalarca gösterilirken, doğru olanı yapan binlerce protestocunun ise arada kaybolduğunu düşünüyorum" ifadesini kullandı.

ABD Başkanı Barack Obama, ABD'nin Baltimore kentinde dün patlak veren türden şiddet olaylarının haklı gerekçesinin olmadığını söyledi.

Obama, Beyaz Saray'da Japonya Başbakanı Şinzo Abe ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, Baltimore'da gözaltındayken hastanelik olup hayatını kaybeden siyahi genç Freddie Gray'in cenaze töreni sonrasında kentte çıkan olaylar ve polisin ülkedeki siyahlara yönelik muamelesine eleştirilere dair bir soruyu da yanıtladı.

Obama, Freddie Gray'in ailesinin anlaşılır biçimde cevaplar istediğini, Adalet Bakanlığı'nın Gray'in ölümüyle ilgili soruşturma başlattığını ve bu süreçte tam şeffaflık ve hesap verebilirliğin olması gerektiğini kaydetti.

Obama, "Dün (Baltimore'da) gördüğümüz şiddet olaylarının ise hiçbir haklı gerekçesi yok. Bunlar amaca zarar verici. İnsanlar ellerine levyeler aldığında ve yağma için kapıları açmaya başladığında, protesto etmiş ya da bir mesaj vermiş olmuyorlar, çalmış oluyorlar. Bir binayı yaktıklarında kundakçılık yapmış oluyorlar. Kendi toplumlarındaki iş ve fırsatları yok ediyorlar" diye konuştu.
Baltimore Belediye Başkanı ve kentin bağlı bulunduğu Maryland Valisi'nin bu anlamsız şiddet ve yıkımı durdurmak için çalışmasının son derece doğru olduğunu vurgulayan Obama, "Bu bir protesto değil, bir mesaj verme de değil, bir grup kişinin kendi amaçları için durumdan istifade etmesi ve bu kişilere suçlu muamelesi yapılmalı" dedi.

Medyayı eleştirdi

Olaylarda medyanın yayın anlayışının rolünün de bulunduğunun altını çizen Obama dikkatin barışçıl gösterilerden başka alanlara kaydırıldığını kaydetti.

Obama, şiddet eylemlerinin, kentte günlerdir düzenlenen ve din adamları ile toplum liderlerinin öncülüğüyle Baltimore'daki toplulukların meşru endişelerine odaklanan barışçıl protestolardan dikkati başka yöne çektiğine değindi. ABD Başkanı, "Yanan bir bina televizyonda defalarca gösterilirken, doğru olanı yapan binlerce protestocunun ise arada kaybolduğunu düşünüyorum" ifadesini kullandı.

Yaaaaa nasılmış..
 // A.SAĞ
Zamanında bizim çapulcu gezicileri savunanlar nerdesiniz?
Demek ki;
eline levye alıp zarar verenler
Taş - Molotof - sapan - kaldırım taşı vs atanlar insanlıktan nasibini alamamışlardır.
Tanımadığı masum insanlara, mallarına, Devlet malına zarar verenler...
Onları destekleyen medya da ........mış.
Obama diyo......
29 Nisan 2015 Çarşamba 11:34
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler