YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama: "Amerika unutmaz!"
Obama: "Amerika unutmaz!"
27 Ağustos 2014 06:20
ABD Başkanı Barack Obama, Amerikalı gazeteci James Foley'nin IŞİD tarafından öldürülmesi ile ilgili sert açıklama yaptı.

ABD Başkanı Barack Obama, Amerikalı gazeteci James Foley'yi öldüren Irak Şam İslam Devleti'nin (IŞİD) "peşini bırakmayacaklarını" belirterek "Amerika unutmaz, adalet yerini bulacak" dedi.

Obama, Charlotte kentinde emekli ordu mensuplarının geleneksel konferansında yaptığı konuşmada, gazeteci Foley'nin IŞİD tarafından  öldürülmesine de değinerek, "Halkımıza zarar verenlere mesajımız net: Amerika unutmaz, elimiz her yere uzanır, sabırlıyız, adalet yerini bulacak" dedi.

ABD'nin, Amerikalılara zarar verenlerin peşine düşmek ve yakalamak için ne gerekiyorsa yapacağını zaman boyunca kanıtladığını belirten Obama, "Halkımızı korumak ve topraklarımızı savunmak için ihtiyaç duyulduğunda doğrudan eyleme geçmeye devam edeceğiz" diye konuştu.

Obama, "IŞİD gibi bir kanserin kökünü kazımanın kolay ve hızlı olmayacağını" da kaydetti.

 

AA

01:48
 // MUHAFIZ
Şayet siz A.B.D. başkanıysanız öncelikle kendi ülkenizde kendi polisiniz tarafından rengi siyah diye bir hiç uğruna katledilen masum insanların öldürülmelerini engelleyiniz?Kendi ülkenizde yayılan IRKÇILIĞI engelleyiniz,öncelikle...!!!Daha sonra malum Suriye'de 150 BİN insanı katleden ve halada katletmeye,öldürmeye devam eden Beşar Esad'a karşı bir an önce harekete geçin,işinize geldiğini görüyor,işinize gelmediğini görmüyorsunuz...!!!...
27 Ağustos 2014 01:48
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler