YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Obama 86 yıllık geleneği yıktı
Obama 86 yıllık geleneği yıktı
19 Temmuz 2015 22:34
ABD’de gelecek yıl Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimi için kolları sıvamadan önce ailesiyle birlikte New York’a giden Başkan Barack Obama, kalacakları odalara böcek yerleştirilmesi olasılığına karşı, 86 yıllık geleneği yıktı.

ABD başkanlarının 1929 yılından bu yana New York’a iş ya da özel gerekçelerle yaptıkları ziyaretlerde kaldıkları Waldorf Astoria Oteli'nin geçen yıl Çinli bir işadamına satılmasından sonra Başkan Obama'nın, odasına Çin gizli servisi tarafından böcek yerleştirilmiş olabileceğini düşünerek başka bir otelde kalmayı tercih ettiği öne sürüldü.

New York’a ailesiyle birlikte giden Barack Obama, Cuma gecesi Demokrat Parti için bağış kampanyasına katıldı. Cumartesi günü kızlarıyla birlikte "Hamilton" adlı müzikali izleyen Obama, iddiaya göre, Amerikan Gizli Servisi’nin uyarısıyla ABD başkanlarının geleneksel olarak kaldığı Waldrof Astoria Oteli yerine, BM ve ABD’nin BM Daimi Temsilciliği yakınlarında bulunan Millennium’s ONE UN Oteli'nde kaldı. 

Waldorf Astoria Oteli'nin geçen yıl, yaklaşık 2 milyar dolara Çinli bir işadamına satılmasının ardından, Obama’nın dinlenmekten çekindiği için böyle bir karar aldığı öne sürülüyor. Obama New York ziyareti sırasında, eşi ve kızları ile birlikte Central Park'ı da gezmeyi ihmal etmedi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler