YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ülkeden 'Türkiye'ye AB yardımı kesilsin' önerisi
Hollanda, AB üyelik çerçevesinde Türkiye'ye yapılan parasal yardımın, PKK terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlar sebebiyle dondurulmasını istedi.
O ülkeden 'Türkiye'ye AB yardımı kesilsin' önerisi
25 Aralık 2015 / 04:20 Güncelleme: 25 Aralık 2015 / 04:29

Mülteci krizi sebebiyle Türkiye ile anlaşmaya yolları arayan Avrupa ülkelerinden farklı çıkışlar söz konusu. Hollanda, AB üyelik çerçevesinde Türkiye'ye yapılan parasal yardımın, PKK terör örgütüne yönelik devam eden operasyonlar sebebiyle dondurulmasını istedi.

Hollanda ana muhalefet partisi Hristiyan Demokrat Parti (CDA) operasyonları parlamentoya taşıdı. Hristiyan Demokrat Parti milletvekili Pieter Omtzigt'in parlamentoya sunduğu önergeye çoğunluğu oluşturan 7 partiden destek geldi.

Liberal Sağ Parti (VVD) ve İşçi Partisi (PvdA) ile Özgürlük Partisi (PVV) Türkiye'nin AB üyelik müzakereleri çerçevesinde aldığı parasal yardımların, yapısal reformlar için harcanmadığını savundu. Parlamentonun çoğunluğunun desteklediği önerge Dışişleri ve AB komisyonunda kabul edildi.

Hollanda parlamentosu, hükümetten AB nezdinde girişimde bulunmasını da istedi. AB Yüksek Komiseri Federica Mogherini'nin sözcüsü, operasyonların son bulması çağrısı yaptı ayrıca çözüm sürecinin yeniden başlatılması konusunda olumlu adımları desteklediklerini açıkladı.

YENİ ŞAFAK

hadi lannnnnnnnn
 // afyonlu
bence en büyük terörist ülke Hollanda. buradan onlara hadi laannnnnnnn diyorum. ...
25 Aralık 2015 Cuma 10:56
 // Rasim DUMAN
Hollanda, devletler muvazenesinde bir gram siklet teskil etmez, esamesi de okunmaz. İngiltere, Almanya, Fransa gibi "abi"lerinin tetikciligini yapar. Belcika,Luksenburg,İsvec, Danimarka,Avusturya da oyle...Muhtemelen abilerinin birinden, veya hepsinden talimat aldi, onu yerine getiriyor. PKK ve HDP'nin "sirtlarini dayadiklari" ser odaklari, mechulumuz degil artik....
25 Aralık 2015 10:45
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler