YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ülkeden Gazze'ye dev yardım!
Fas, İsrail saldırısı altında olan Gazze için kesenin ağzını açtı. Fas'ın Gazze'ye 5 milyar dolar insani yardım yapacağı bildirildi.
O ülkeden Gazze'ye dev yardım!
12 Temmuz 2014 / 21:10 Güncelleme: 12 Temmuz 2014 / 21:16

Fas Kraliyet Divanı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Kral 6. Muhammed, Gazze'deki halka, 5 milyar dolar acil yardım yapılması, saldırılarda yaralananların Fas hastanelerinde tedavi edilmesi için imkan sağlanılması talimatı verdi" denildi.

Açıklamada, Kral 6. Muhammed'in hükümete, Gazze'nin sıkıntılarını azaltmak için gereken tüm adımları atma talimatı verdiği belirtildi.

Batı Şeria'da 12 Haziran'da kaybolan 3 Yahudi yerleşimcinin 18 gün sonra ölü bulunmasının ardından Filistinli genç Muhammed Hüseyin Ebu Hudayr, 2 Temmuz'da Yahudi yerleşimciler tarafından kaçırılmış ve diri diri yakılarak öldürülmüştü. Olayların tırmanmasıyla İsrail, pazartesi günü Gazze'ye yönelik "Koruyucu Hat" adı altında operasyon başlattığını duyurmuştu.

İsrail ordusunun, Gazze'nin çeşitli bölgelerine hafta başından beri düzenlediği saldırılarda 98 kişi hayatını kaybederken, 594 kişinin yaralandığı ifade edildi.

 

Etiketler: , , ,
21:37
 // PASİF YARDIM
Evet şuan ki standartlara göre yardım, pek küçümsenemez boyutta ama biz ne zamana kadar pansuman yardımı yapacağız. Savunma ve askeri yardımın küçük bir kısmı, dev dediğiniz bu yardımlardan kat be kat üstün olacaktır....
12 Temmuz 2014 21:37
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler