YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ülkeden FETÖ'ye ağır darbe
O ülkeden FETÖ'ye ağır darbe
15 Aralık 2015 11:17
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tavsiyelerine kulak veren Berdimuhammedov, Paralel Yapı'ya ait okulların kapısına kilit vurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Paralel Yapı'yı anlattığı Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov hemenharakete geçti. Berdimuhammedov'un talimatıyla Türkmenistan'da Paralel'e ait 5 okul lağvedildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkmenistan'a yaptığı son ziyarette Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhammedov'a Paralel Yapı'nın nasıl tehlikeli bir örgüt olduğunu, okullar üzerinden bulundukları ülkelerin yönetimlerine sızmaya çalıştığını anlattı. Erdoğan'ın tavsiyelerine kulak veren Berdimuhammedov, Paralel okullar için düğmeye bastı. Edinilen bilgiye göre, Türkmenistan'ın 5 büyük şehrinde uzun yıllardır Paralel Yapı'nın 5 büyük okulu bulunuyor. Berdimuhammedov'un okulların kapatılması için talimat vermesi üzerine yetkililer harekete geçti.

Paralel okullara Türkmenistan devleti tarafından el konulurken, okul yönetimi ve öğretmenler değiştirildi. Okullar devlet bünyesine alınarak, Paralel Yapı ile bağlantıları kesildi. Paralel Yapı'nın ülkelerin ulusal güvenliğine tehdit oluşturduğunu Erdoğan'dan dinleyen Azerbaycan, Kazakistan, Gabon ve Senegal Paralel'in okullarını kapatmıştı. Yetkililer, Türkiye'nin Paralel Yapı'yla mücadeleyi hem yurt içinde hem de yurt dışında yakından takip ettiğine dikkat çekti.

diğerleri
 // hakkı
darısı diğerlerinin başına....
15 Aralık 2015 Salı 13:28
 // mustafa
Hocam keşke... ceo olmak yerine, hoca olmaya devam etseydin....
15 Aralık 2015 12:45
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler