YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ülkede Volkswagen satışı yasaklandı
Emisyon skandalı ile sarsılan Alman otomotiv devi Volkswagen'e bir kötü haber daha. İsviçre, Volkswagen'in dizel motorlu modellerinin satışını geçici olarak durdurduğunu açıkladı.
O ülkede Volkswagen satışı yasaklandı
26 Eylül 2015 / 16:20 Güncelleme: 27 Eylül 2015 / 09:03

Emisyon skandalı ile sarsılan Alman otomotiv devi Volkswagen'e bir kötü haber daha. İsviçre, Volkswagen'in dizel motorlu modellerinin satışını geçici olarak durdurduğunu açıkladı. Ülke, modellerin bazı sera gazı salınımı testlerinden geçememiş olabileceği nedeniyle böyle bir karar aldığını açıkladı.

İsviçre'nin aldığı bu kararın ülkede henüz satılmamış ya da kayıt altına alınmamış 180 bin modeli etkileyebileceği belirtiliyor.

İsviçre bu kararı almadan önce, otomobil devi Volkswagen, ABD'deki testlerde salınımlarla ilgili hileye başvurduğunu açıklamıştı.

İsviçre Karayolları ASTRA yönetiminin açıklamasında, "Halen trafikte olan dizel ile çalışan 1.2, 1.6  ve 2.0 motor araçlarda arızalar tespit edilmiş; İsviçre halkını koruma gerekçesiyle bu araçların satışları yasaklanmıştır" denildi.  ASTRA İsviçre’de bu kategoride 180 bin adet araç olduğunu duyurdu.

 // erkan
Turkiyede bu yil en cok satan marka yan markalarda bile aralik ayina sira veriliyor bizim devlet kurumlari iyi uykular...
26 Eylül 2015 11:36
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler