YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ülkede sığınmacıların evleri yakıldı
O ülkede sığınmacıların evleri yakıldı
21 Aralık 2015 15:07
İsveç’te temmuz ayından bu yana sığınmacıların geçici olarak barınmaları için hazırlanan konutlardan 43 tanesinin ’’şüpheli’’ yangınlarda kullanılmaz hale geldiği belirtildi.

Yangınların geniş bir alanda olması nedeniyle kundaklamalar arasında herhangi bir bağın olduğuna dair kanıt bulunmadığı sonucuna varıldığı belirtildi.

İsveç'te temmuz ayından bu yana sığınmacıların geçici olarak barınmaları için hazırlanan konutlardan 43 tanesinin ''şüpheli'' yangınlarda kullanılmaz hale geldiği açıklandı.

Kasım ayında nispeten azalan şüpheli sığınmacı konutları yangınları Aralık ayında tekrardan yoğunlaştı. İsveç polisinin Ulusal Operasyon Birimi NOA'nın yaptığı açıklamaya göre en fazla yangının meydana geldiği Ekim ayında 13, Aralık ayında bu güne kadar da 8 yangında sığınmacı evleri yandı.
NOA'nın yaptığı açıklamada yangınların üçte birinin kaza sonucu çıktığı belirtilirken şu ana kadar sekiz kundaklamanın şüphelilerinin sorgulandığı, bazı yangınların konutlarda yaşayanlar tarafından, çoğunun da dışardan gelen kişilerce çıkarıldığı açıklandı. Yangınların geniş bir coğrafyaya yayılması nedeniyle kundaklamalar arasında herhangi bir bağın olduğuna dair kanıt bulunmadığı sonucuna varıldığı belirtildi.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler