YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ülkede 814 gözaltı
O ülkede 814 gözaltı
27 Eylül 2014 00:42
Venezuela'da devletin sübvanse ettiği malların Kolombiya'ya kaçırılmasını önlemek amacıyla yapılan operasyonda 814 kişi gözaltına alındı

Venezuela devlet televizyonuna konuşan Başsavcı Luisa Ortega Diaz, devletin sübvanse ettiği malların Kolombiya'ya kaçırılmasını durdurmak için başlatılan operasyonda 814 kişinin gözaltına alındığını, bunların 651'inin tutuklandığını söyledi.

Kaçakçıklıkla mücadele operasyonunda 68 yerel ve ulusal savcının görev aldığını bildiren Dias, operasyonun genişletilerek deniz yoluyla yapılan kaçakçılığı da kapsayacağını bildirdi. Dias, teknelerine ucuz yakıt doldurmalarına izin verilen bazı balıkçıları, yakıtlarını açıkta büyük gemilere aktarmakla suçladı.

Venezuela, ağustosta kaçakçılıkla mücadele etmek için Kolombiya ile olan 2 bin 200 kilometrelik sınırına 17 bin asker konuşlandırmıştı.

Yetkililerin, devletin sübvanse ettiği malların yüzde 40'ının ülke dışına kaçırıldığını belirttiği Venezuela'da yakıt dışında, birçok gıda maddeleri devlet tarafından sübvanse ediliyor. Dünyanın en büyük petrol rezervlerine sahip ülkede, orta büyüklükte bir otomobilin deposu bir dolardan az bir ücrete doldurulabiliyor.

 

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler