YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O ülke silahlarını Gazze'de test ettirmiş
İngiltere'de yaşayan Yahudi bir grup yayınladıkları açık mektupla, İngiliz hükümetine şok suçlamada bulundu.
O ülke silahlarını Gazze'de test ettirmiş
03 Mayıs 2015 / 14:44 Güncelleme: 03 Mayıs 2015 / 14:56

İsrail'i silahlandırmasına karşı olan 'Filistinlilere Adalet İçin Manchester Yahudileri' isimli grup, İngiltere'nin İsrail'e sattığı silahların test edilmesi için Gazze'nin bir laboratuvar gibi kullanıldığını duyurdu. İngiltere'nin İsrail'in savaş suçlarına ortak olmasını şiddetli şekilde eleştiren grup, “Bu suçların çoğu geçtiğimiz yaz Gazze'ye düzenlenen saldırılarda birçok evin yerle bir edildiği ve binlerce insanın katledildiği olaylar sırasında gerçekleşti” dedi.

Yahudilerden oluşan grup mektupta, “İsrail'in Filistinli nüfusu kendi topraklarından nasıl çıkardığı, askeri, sistematik ve yasadışı olarak Filistin topraklarını nasıl işgal ettiği çok iyi biliniyor. Daha az bilinen şeyse İngiltere'nin, İsrail'in Filistinli insanlara karşı işlediği suçları desteklediği gerçeğidir” denildi.

Grup mektubunda, “Bizim sorduğumuz: İngiliz şirketlerinin 500'ü çocuk olmak üzere 2 bin 100'den fazla Filistinli'nin katledildiği saldırılar için İsrail'i silahlandırmasına nasıl izin verilebildiğidir” dedi. Yahudi grup ayrıca, 2010 yılından bu yana İngiltere'nin İsrail'e 42 milyon sterlin (86,5 milyon dolar) değerinde silah sattığını ve bu silahların Gazze'de kullanıldığını açıkladı.

 

TÜRKİYE GAZETESİ

 // Rasim DUMAN
İngiliz veliahd prensi Charles hani 24 Nisan'daki Canakkale torenlerinde "Dunyada savaslari onlemek icin hepimiz birseyler yapmaliyiz" demisti ve ben de onu riyakarlik, yalancilik ve sahtekarlikla suclamistim ya ; iste iddialarimin delillerinden biri daha ortaya cikti. Mr.Carls efendi, buna ne buyurursunuz?!!!...
03 Mayıs 2015 16:19
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler