YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O polis şefi görevden alındı!
O polis şefi görevden alındı!
26 Ocak 2011 15:35
Rusya'nın başkenti Moskova'da meydana gelen saldırı ile ilgili Rusya Devlet Başkanı Medvedev, bir polis şefini görevden aldı!

Rusya Devlet Başkanı Dimitriy Medvedev, başkent Moskova'da 35 kişinin ölmesine ve 180 kişinin yaralanmasına neden olan terörist saldırıdaki güvenlik zafiyetinden sorumlu tuttuğu ulaşımdan sorumlu polis şefini görevden aldı.

Rus haber ajansları, Medvedev'in polis şefi Andrey Aleksiyev'i görevden alma gerekçesiyle ilgili bilgi vermezken, Rusya İçişleri Bakanı Raşid Nurgaliyev'in de Domodedova Havaalanı'nda ulaşımdan sorumlu polis şefi ile iki polisi görevden aldığını kaydettiler.

Medvedev, terörist saldırının hemen ardından yaptığı açıklamada, terörist saldırıda büyük bir güvenlik zafiyetinin bulunduğunu ve sorumlularının cezalandırılacağını söylemişti.

Rusya'daki terörist saldırının sorumluluğunu şu ana kadar kimse üstlenmezken, güvenlik güçleri intihar eylemcisi veya eylemcilerin Kuzey Kafkasya'daki militanlarla bağlantılı olduğuna inanıyor.

Rus basının bir bölümü, bugün yayımladıkları haberlerde Domodedova'daki terörist saldırının Rusya'nın güneyindeki Stavropol bölgesindeki "Nogay Tugayı" tarafından yapıldığını kaydetti. (AA)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler