YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
O partiye haciz şoku
O partiye haciz şoku
24 Nisan 2015 07:39
Yunanistan'da, ana muhalefet partisi olan Yeni Demokrasi'nin merkez binasındaki eşyalarına, kira borcu nedeniyle haciz işlemi uygulandı.

Yunan medyasına yansıyan haberlere göre, Yeni Demokrasi Partisi, kira borcu nedeniyle Atina’daki merkez bürolarının bulunduğu binanın sahibi Spot Thomson şirketi ile mahkemelik oldu. Bina sahibi şirket, alacakları için icra işlemi başlatınca partinin Singru Caddesi’ndeki merkez binasına gelen memurlar eşyalara haciz koydu.

PARTİ 'HABERLER ASILSIZ' DEDİ

Haberlerde, ana muhalefet partisinin mali sıkıntı içinde olduğu ve uzun zamandan beri elektrik faturalarını ve çalışanlarının maaşlarını ödeyemediği de iddia edildi. Diğer yandan Yeni Demokrasi Partisi yetkilisi Kostas Çimaras, Yunan basınında çıkan haciz haberlerinin asılsız olduğunu, iddiaların partiyi yıpratmak amacıyla ortaya atıldığını savundu.

YUNANİSTAN'DA PARTİLER ZOR DURUMDA

Yunanistan’da, devlet harcamalarında tasarruf amacıyla siyasi partilere yapılan ödemelere getirilen kesintiler, partileri zor durumda bırakıyor. Panhelenik Sosyalist Hareket (PASOK) de 2013’te yaklaşık 500 bin avroluk kira borcu nedeniyle Atina’daki merkez bürolarının bulunduğu binanın sahibi ile mahkemelik olmuştu.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler