YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Norveç sosyetesinden genç bir kız Londra’da ölü bu
Norveç sosyetesinden genç bir kız Londra’da ölü bu
Norveç sosyetesinden genç bir kız Londra’da ölü bu
19 Mart 2008 / 16:51 Güncelleme: 19 Mart 2008 / 00:00


Facebook CİNAYETİ


Norveç sosyetesinden bir genç kızın Londra’da ölü bulunmasının ardından İngiliz polisi Ortadoğulu bir milyarderin oğlunu arıyor.


23 yaşındaki Martine Vik Magnussen’in öldürülmeden önce 26 yaşındaki Faruk Abdülhak ile Londra’da özel üyelere açık bir gece kulübünde eğlendikleri belirlendi.

Magnussen’in cesedi iki gün sonra Londra’nın merkezinde bulunan Abdülhak’ın kaldığı otelin bodrum katındaki moloz ve çöplerin altına saklanmış bir halde bulundu.

Ceset üzerinde yapılan otopside öğrenci olan Magnussen’in boynunda yara izleri olduğu belirlendi anacak ölümün kesin nedeni henüz anlaşılamadı.

Bu arada Abdülhak’ın ülkeyi terk edip Yemen’e kaçtığı belirlendi. İngiltere ile Yemen arasında suçluları iade anlaşması bulunmuyor.

The Sun gazetesi uçuş kayıtlarına göre Abdülhak’ın ülkeyi Magnussen’in ölümünden hemen sonra terk ettiğini bildiriyor.

Polis güzel kadının ölmeden önceki son saatlerini soruşturmak amacıyla Abdülhak’ı aradıklarını söylüyor.

Norveç medyası Abdülhak’ın Facebook’da Magnussen’in arkadaşları listesinde bulunduğu için olaya “Facebook cinayeti” adını taktı.

Abdühak ve Magnussen Londra’daki Regent College’de işletme eğitimi görüyorlardı.

Abdülhak’ın Yemenli milyarder babası Şahir’in ülkede büyük oteller zinciri sahibi olup aynı zamanda da Pepsi Cola’nın yöneticilerinden olduğu belirlendi. (CNN)

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler