YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Noel'de gösteriler duracak mı?
Noel'de gösteriler duracak mı?
24 Aralık 2013 15:44
Mısır'da Darbeyi Ret ve Meşruiyeti Destek İçin Ulusal İttifak, Hristiyanların "Noel Bayramı" münasebetiyle gösterilere ara vermeyi planladığını bildirdi.

Mısır'da Darbeyi Ret ve Meşruiyeti Destek İçin Ulusal İttifak'tan yapılan yazılı açıklmada, "darbecilerin, Hz İsa'nın yüce mesajlarının anlamı ve önemini kavrayamadığı" savunularak, Mısırlı Hristiyanlarının "Noel Bayramı" kutlandı.

Bu çerçevede İttifak'tan yetkililerin kutlama için kiliselere gitmek istediğine değinilen açıklamada, "Ancak İttifak'ın önde gelen yetkililerine yönelik takipler ve baskılar buna izin vermiyor. Müslümanlar kendi bayramlarında darbe karşıtı eylemlere devam etmişti. Ancak İttifak olarak fitnenin önünü kesmek ve darbecilerin ülkede yaratmak istediği karışıklık ortamını sağlamamak için Noel'de gösterilerimizi durdurmaya hazırız" denildi.

Mısır Ortodoks Kilisesi Patriği II.Tawadros'un darbeye destek vermesinin en az Ezher Şeyhi Ahmed et-Tayyib'in tutumu kadar darbe karşıtlarını üzdüğüne değinilen açıklamada, "İş adamı Necib Saviris'in şiddete çağıran açıklamalarına rağmen, Hristiyanların Noel'ini kutluyoruz. Çünkü onun Mısır Hristiyanlarını temsil etmediğini biliyoruz. Allah bize diğer insanlarla iyi ilişkiler kurmamızı emreniyor" ifadelerine yer verildi.

AA

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler