YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nijerya'da Boko Haram şiddeti
Nijerya'da Boko Haram şiddeti
01 Haziran 2014 11:52
Nijerya'nın kuzeyindeki Borno eyaletinde Boko Haram militanlarınca düzenlenen silahlı saldırılarda en az 43 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Saldırının yapıldığı bölgelerden olan Kala Balge köyü sakinlerinden Kawu Barawu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, gece geç saatlerde kalabalık silahlı grubun saldırısı sonucu sadece köylerinde 23 kişinin hayatını kaybettiğini kaydetti.

Son dönemlerde sık sık örgüt üyelerinin saldırısına maruz kalan köydeki son olayda ölü sayısının artabileceğinden endişe ediliyor. Polis kaynakları ise aynı eyalette en az üç köye düzenlenen saldırıda 43 kişinin hayatını kaybettiğini belirtti.

Köy sakinleri ise örgütün son saldırısının geçen ay başında köy sakinlerinden oluşan savunma birliklerinin militanlara yönelik saldırının intikamı için düzenlendiğini iddia etti. Olayın ardından bölge sakinlerinin, Boko Haram örgütünden korunmak için sınıra yakın Kamerun'a geçmek üzere hareket ettiği bildirildi.

Boko Haram militanları, 14 Nisan'da Chibok'taki bir okula düzenledikleri baskında kız öğrencileri kaçırmıştı. Olay gecesi kaç kızın kaçırıldığına ilişkin çelişkili açıklamalar yapılsa da bu sayının 200'ün üzerinde olduğu tahmin ediliyor.

 

 

AA

Etiketler: , ,
13:04
 // HARAM ŞERİAT
Taliban ve El Kaide uzantılı, Batının kazandığı ilimlere düşman olan, Müslümanları bu ilimden mahrum etmeye çalışan, kaynağı; ABD ve İsrail olan bir terör örgütüdür. Bunların şeriatı, şeytan şeriatıdır. İslam şeriatı ile uzaktan yakından alakaları yoktur. Vehabi sapkınlığı yüzünden, dünya alem İslamdan soğumuştur....
01 Haziran 2014 13:04
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler