YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Nicolas Sarkozy'den umutları YIKAN açıklama
Fransa, uçağın yerinin tespitinde Pentagon'dan yardım istedi
Nicolas Sarkozy'den umutları YIKAN açıklama
02 Haziran 2009 / 07:36 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Sarkozy, Brezilya açıklarında kaybolduğu bildirilen Air France uçağındakilerden hayatta kalan olması ihtimalinin "çok küçük" olduğunu belirtti.


Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Paris'teki Charles de Gaulle havaalanında, uçakta bulunanların yakınlarından bazılarıyla görüştü.


"Onlara (yakınlarına) doğruyu söyledim. Hayatta kalan olması ihtimali çok küçük" diyen Sarkozy, arama yapılan alan çok geniş olduğu için uçağı bulmanın da çok zor olacağını söyledi.


Fransa Cumhurbaşkanı, Rio-Paris seferini yapan uçağın kaybolmasının nedenleriyle ilgili olarak "hiçbir varsayımın dışlanmadığını" belirtti.


Bu arada Fransa'nın, kaybolan Airbus uçağının yerinin tespit edilebilmesi için ABD Savunma Bakanlığı'ndan (Pentagon) yardım istediği bildirildi.


Fransa Savunma Bakanı Herve Morin'e yakın kaynaklar, Fransa'nın Pentagon'dan uçağın yerinin tespiti için uydudan gözleme ve dinleme araçlarını kullanmasını istediğini duyurdu.


AİR FRANCE, YOLCULARIN MİLLİYETLERİNİ AÇIKLADI


AIR FRANCE'dan yapılan son resmi açıklamaya göre 216 yolcunun dağılımı şöyle:
61 Fransız, 58 Brezilyalı, 26 Alman, 9 Çinli, 6 İsviçreli, 5 İngiliz, 5 Lübnanlı, 4 Macar, 3 Slovak, 3 İrlandalı, 2 ABDli, 2 İspanyol, 2 Faslı, 2 Polonyalı, 1 Güney Afrikalı, 1 Arjantinli, 1 Belçikalı, 1 Kanadalı, 1 Hırvat, 1 Danimarkalı, 1 Estonyalı, 1 Gambiyalı, 1 İzlandalı, 1 Hollandalı, 1 Filipinli, 1 Rumen, 1 Rus, 1 İsveçli, 1 Türk.


Ayrıca; 12 mürettebatın tamamının Fransız olduğu bildirildi.


215 yolculu uçak Atlantik üzerinde kayboldu


 

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler