YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
New York’u fareler bastı
New York’u fareler bastı
18 Haziran 2014 16:05
ABD’nin en kalabalık kentlerinden New York, fare istilasına uğradı. Şehir belediyesi fare problemini çözmek için ekstra önlemler alacak.

İnsan sağlığına büyük zararı olan farelere karşı New York belediyesi 600 bin dolar bütçe ayırarak haşerelerle mücadele için özel önlemler almaya başladı. Gelecek aydan itibaren toplam 45 kişilik bir ekip 9 farklı gruba bölünerek, şehir genelinde sadece fare istilasına karşı mücadele edecek. Ekip, farelerin yoğunlukla yaşadığı park, kanalizasyon ve çöplük gibi alanlarda zehirleme yapacak.

Ayrıca gruplar, bu bölgelerdeki fare deliklerini kapayarak haşere nüfusunu azaltmayı planlıyor.Amatör kameralara yansıyan görüntülerde, içerisi yolcu dolu metro vagonlarında dolaşan fareler insanların kaçışmasına, koltuklara çıkmasına ve çığlık atmasına sebep oluyor. Mahalle ve sokaklarda rahatça gezen farelerin, istasyonlardaki gıda otomatlarının bile içerisinde dolaştıkları gözleniyor. Hiçbir engel tanımayan fareler, istasyonlarda uyuyan insanların üzerine çıkıyorlar ve insanlara saldırıyorlar.Uzmanların yaptığı açıklamaya göre şu anda New York’taki fare nüfusu şehirde yaşayan insan nüfusunun iki katına çıkmış durumda.

 

İHA

Etiketler: , , ,
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler