YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
New York'ta patlama! Yaralılar var
ABD'nin New York kentinde meydana gelen patlamada 29 kişi yaralandı.
New York'ta patlama! Yaralılar var
18 Eylül 2016 / 07:49 Güncelleme: 18 Eylül 2016 / 09:23

ABD'de New York'un turistik Chelsea semtinde meydana gelen patlamada 29 kişi yaralandı.

New York Polis Teşkilatı (NYPD), Manhattan'ın Chelsea semtinde 23. caddede meydana gelen patlamada 29 kişinin yaralandığını, yaralılardan birinin durumun ciddi olduğunu duyurdu. 

Patlamanın ardından olay yerine giden New York Belediye Başkanı Bill de Blasio, gazetecilere yaptığı açıklamada "kasıtlı bir saldırı" olduğunu ancak patlamanın terör bağlantılı olduğuna ilişkin bir kanıt bulunmadığını söyledi.

New York Polis Teşkilatı terörle mücadele ekipleri olay yerinde inceleme başlatırken, kentte güvenlik önlemleri ise artırıldı.

NYPD Şefi James O'Neill ise patlamanın doğalgazdan kaynaklanmadığını, 27. caddede ikinci bir patlama ihtimaline karşı inceleme başlatıldığını ifade etti.

Patlamaya çöp konteynerinin yakınında ya da içinde el yapımı bir patlayıcının neden olması ihtimali üzerinde duruluyor.

Öte yandan Demokrat Parti'nin başkan adayı Hillary Clinton, patlama konusunda bilgilendirildiğini belirtti. Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump ise hiçkimsenin ne olup bittiğini tam olarak bilmediğini ifade etti.

Aynı gün New Jersey eyaletinde yardım amaçlı düzenlecek koşu öncesinde çöp tenekesinin içine yerleştirilmiş bir bomba düzeneği patlamış, patlamada ölen ya da yaranan olmadığı bildirilmişti.

 

AA

En güçlü şekilde...
 // Rasim DUMAN
Eeeee..., birşeyle fazla oynaşır, fingirdeşir, cilveleşir, okşar ve severseniz, onun da gün gelip sizin bu sevginize "karşılık vermesi" gayet normaldir ve eşyânın tâbiatına da uygundur. Şimdi bu hâdise ile alâkalı olarak hangi terör örgütünü "kınayacağımızı" bilemiyoruz. Hangisini kınasak, bu "kınama"dan en büyük pay,gene sizin hissenize düşecek Coniler. Ne dersiniz, "sizin çocukları" EN GÜÇLÜ ŞEKİLDE kınayalım mı? Veyâ, sâdece "endişe" ve "kaygı" beyânı ile mi iktifâ edelim? ...
18 Eylül 2016 Pazar 10:14
New York
 // vatandas
patlama New York da deyil. asil patlama ya türkiyede yada baska bir müslüman ülkesinde olacak...
18 Eylül 2016 09:44
 // teooman
newyork a kayyum atanmali...
18 Eylül 2016 09:30
DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler