YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
New York valiliğine aday olacak
New York valiliğine aday olacak
21 Eylül 2009 19:09
Amerika'da yaşayan dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Mehmet Öz, New York valiliğine aday olacak

ABD'de yaşayan dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz'ün, gelecek seçimlerde New York veya New Jersey valiliğine aday olmak istediği belirtildi.

Mehmet Öz'ün İstanbul'da yaşayan babası Prof. Dr. Mustafa Öz, oğlunun ABD'de Cumhuriyetçi Parti'den New York veya New Jersey valisi olmak istediğini, bu yönde aktif siyaset yapmaya başladığını söyledi. Prof. Dr. Mustafa Öz, yaptığı açıklamada, oğlunun ABD'de çok başarılı bir cerrah olduğunu belirterek, aynı başarıyı siyasette de göstereceğine inandığını kaydetti. Cumhuriyetçi Parti'li oğlunun partide çok sevildiğini, adaylığının destekleneceğini ifade eden baba Öz, "ABD'de oğluma karşı çok büyük bir sevgi var. Ülkenin en çok izlenen televizyonlarında haftada üç gün televizyon programına katılıyor. Bu programlarda en çok seyredilen, izlenen programlar. Şimdi kendi televizyonunu kuruyor. New York'ta bir binanın 42. katı kiralandı. Burada haftada 5 gün kendi programını yapacak. Geriye kalan 2 günü de hastalara ayırarak ameliyatlara girecek." dedi.

OBAMAYI DESTEKLEYEN ÇEVRELERİN DESTEĞİ VAR

ABD Başkanlık seçimlerinde Obama'yı destekleyen basın ve diğer çevrelerin Mehmet Öz'ü de desteklediğini dile getiren Baba Öz, "Ayrıca ABD halkı Mehmet'i çok seviyor, taktir ediyor. Öyle ki Yunan, Ermeni kökenliler bile Mehmet'e "Run", "Hedefe Koş" diye destek veriyor. Mehmet'in ayrıca ABD siyasetinde her partiden çok iyi dostları var. ABD'nin eski Dışişleri Bakanı Colin Powell, California Valisi Arnold Schawarzenegger dostlarından sadece bir kaçı. Mehmet artık New York veya New Jersey valisi olmayı istiyor. Belki senatör de olabilir. Ancak valilik kararı şu anda ağır basıyor. Bu yolda çalışmalarını sürdürüyor." diye konuştu.

Prof. Dr. Mustafa Öz, oğlunun New York Valisi olması durumunda çok iyi bir konuma geleceğini dile getirerek, "Oğlum belki de ileride ABD Başkan adayı olabilir, hatta Başkan bile seçilebilir. Bu da Türkiye için çok iyi olur." ifadesini kullandı.

DÜNYA Kategorisindeki Diğer Haberler